Szczegóły projektu
Szablon: projekt ogólnomiejski

Nazwa projektu

Psia kość - miejskie centrum psiej rekracji

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

48

Charakter projektu projekt ogólnomiejski
Kategorie infrastruktura
środowisko
inna
Potencjalni użytkownicy zwierzęta
inni
Ulica Sobótka
Krótki opis PSIA KOŚĆ – MIEJSKIE CENTRUM PSIEJ REKREACJI. PRZEDMIOTEM PROJEKTU JEST ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZY ZALEWIE SOBÓTKA POPRZEZ STWORZENIE MIEJSCA PRZYJAZNEGO I BEZPIECZNEGO DLA WŁAŚCICIELI PSÓW, A PRZEDE WSZYSTKIM DLA SAMYCH CZWORONOGÓW, CZYLI WYBIEGU DLA PSÓW PN. PSIA KOŚĆ – MIEJSKIE CENTRUM PSIEJ REKREACJI.
Opis

PSIA KOŚĆ – MIEJSKIE CENTRUM PSIEJ REKREACJI.

 

PRZEDMIOTEM PROJEKTU JEST ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZY ZALEWIE SOBÓTKA POPRZEZ STWORZENIE MIEJSCA PRZYJAZNEGO I BEZPIECZNEGO DLA WŁAŚCICIELI PSÓW, A PRZEDE WSZYSTKIM DLA SAMYCH CZWORONOGÓW, CZYLI WYBIEGU DLA PSÓW PN. PSIA KOŚĆ – MIEJSKIE CENTRUM PSIEJ REKREACJI.

Charakterystyka

WYBIEG DLA PSÓW BĘDZIE MIEŚCIŁ SIĘ NA TERENACH PRZYLEGŁYCH DO ZALEWU SOBÓTKA I BĘDZIE MIAŁ POWIERZCHNIĘ POWYŻEJ 2005 METRÓW, CO JEST WYSTARCZAJĄCYM OBSZAREM BY ZWIĘRZĘTA MOGŁY ZAŁATWIĆ SWOJE POTRZEBY I BEZ OBAWY O BEZPIECZEŃSTWO LUDZI I ICH SAMYCH BĘDĄ MOGŁY BAWIĆ SIĘ NA OGRODZONYM TERENIE. WYBIEG CZYNNY CAŁĄ DOBĘPRZEZ CAŁY TYDZIEŃ, TAK BY DOSTĘP DO NIEGO MIAŁA KAŻDA OSOBA BEZ WZGLĘDU NA PORĘ. TEREN DOSTĘPNY BĘDZIE DLA KAŻDEJ OSOBY I JEJ CZWORONOGA, BEZ DYSKRYMINOWANIA ZE WZGLĘDU NA RASĘ, WIELKOŚĆ, WARUNKIEM JEST JEDNAK BEZPIECZEŃSTWO I PRZYJAZNA ATMOSFERA. WYBIEG POWINIEN BYĆ WYPOSAŻONY W ŁAWKI ALTANKĘ I KOSZE NA ODPADKI. PODCZAS UPAŁÓW LUB DESZCZY ALTANKA ZAPEWNIAŁABY WŁAŚCICIELOWI CZWORONOGA PRZYJEMNE SCHRONIENIE. NA TERENIE BĘDZIE POSADZONYCH KILKA DRZEW I KRZEWÓW. WYBIEG BEZPŁATNY I OTWARTY PRZEZ CAŁĄ DOBĘ. MOGŁYBY Z NIEGO KORZYSTAĆ PSY KAŻDEJ WIELKOŚCI, SPUSZCZONE ZE SMYCZY I BEZ KAGAŃCÓW. PRZED WEJŚCIEM ZNAJDOWAŁABY SIĘ TABLICA Z ZASADAMI KORZYSTANIA.

PROJEKT UŁATWIA ŻYCIE OSOBOM POSIADAJĄCYM PSY, A TAKŻE ELIMINUJE UCIĄŻLIWOŚCI, NA KTÓRE MOGĄ BYĆ NARAŻONE INNE OSOBY, NA PRZYKŁAD NIELUBIĄCE ENTUZJASTYCZNYCH POWITAŃ. KAŻDE ZWIERZĘ POTRZEBUJE ODPOWIEDNIEJ DAWKI RUCHU. WIELE PSÓW SIĘ NIE SŁUCHA, WIĘC WŁAŚCICIELE MAJĄ PROBLEM ZE SPUSZCZANIEM ICH NA NIEOGRODZONYCH TERENACH. WŁAŚNIE DLATEGO WARTO BY BYŁO STWORZYĆ WYBIEG, Z KTÓREGO ZWIERZĘTA NIE MAJĄ JAK UCIEC. UROZMAICENIEM DLA ZWIERZĄT BĘDZIE PARĘ KŁÓD DRZEWA I KILKUMETROWY TUNEL Z RURY PRZYSYPANEJ ZIEMIĄ.

WYBIEG BĘDZIE OGRODZONY Z KAŻDEJ STRONY, WEJŚĆ NA JEGO TEREN BĘDZIE MOŻNA PRZEZ DWIE ŚLUZY NA PRZECIWLEGŁYCH KRAŃCACH TERENU, CO UMOŻLIWI DOTARCIE Z DWÓCH RÓŻNYCH STRON. ŚLUZY, TZN. DWUETAPOWE PRZEJŚCIE (OTWARCIE PIERWSZEJ FURTKI, ZAMKNIĘCIE JEJ I OTWARCIE NASTĘPNEJ), A PRZEDE WSZYSTKIM ICH PRAWIDŁOWE UŻYTKOWANIE ZMNIEJSZĄ RYZYKO, ŻE KTÓRYŚ Z PSÓW PRZEBYWAJĄCYCH NA WYBIEGU UCIEKNIE PRZEZ OTWARTĄ FURTKĘ. SZEROKOŚĆ FURTEK BĘDZIE DOSTOSOWANA W TEN SPOSÓB BY Z WYBIEGU MOGŁY KORZYSTAĆ TAKŻE OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE PORUSZAJĄCE SIĘ NA WÓZKACH INWALIDZKICH. OGRODZENIE WYBIEGU BĘDZIE NA TYLE WYSOKIE, BY PSY NALEŻĄCE DO TYCH BARDZIEJ SKOCZNYCH NIE MOGŁY GO POKONAĆ.

NA TERENIE WYBIEGU ZNAJDOWAĆ SIĘ BĘDĄ LAMPY OŚWIETLENIOWE, KTÓRE PO ZMIERZCHU ZAPOBIEGNĄ SYTUACJOM NIEBEZPIECZNYM I SPRAWIĄ, ŻE UŻYTKOWNICY BEZ STRACHU O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE I SWOICH CZWORONOGÓW BĘDĄ MOGLI Z NICH KORZYSTAĆ NAWET NOCĄ.

PO OBWODZIE OGRODZENIA ROZSTAWIONE BĘDĄ ŁAWKI, BY WŁAŚCICIEL CZWORONOGA MÓGŁ ODPOCZĄĆ PODCZAS GDY JEGO PUPIL BĘDZIE SIĘ BAWIĆ, KAMIENNE SŁUPKI PEŁNIĄCE ROLĘ "PSICH PISUARÓ", UJĘCIE WODY WRAZ Z ZAMONTOWANYMI MISKAMI, DO KTÓRYCH MOŻNA BĘDZIE NALAĆ WODĘ BY PIES NIE MUSIAŁ PIĆ JEJ Z BUTELSKI BĄDŹ PRZENOŚNEGO POIDŁA, ŚMIETNICZKI Z DYSTRYBUTORAMI NA WORECZKI NA NIECZYSTOŚCI, PONIEWAŻ CZYSTOŚĆ JEST DLA NAS JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCG WYZNACZNIKÓW UTWORZENIA TEGO MIEJSCA. PONADTO NA WYPOSAŻENIU WYBIEGU ZNAJDZIE SIĘ WIATA CHRONIĄCA KORZYSTAJĄYCH PRZED DESZCZEM.

 

DLA ZMOTORYZOWANYCH WŁASCICEILI CZWORONOGÓW ZOSTANIE ZAGOSPODAROWANY PARKING NA OK. 10 SAMOCHODÓW Z UWZGLĘDNIENIEM MIEJSC PRZEZNACZONYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. DLA ROWERZYSTÓW ZOSTANIE ZAORGANIZOWANE ZADASZONE MIEJSCE DLA BEZPIECZNEGO POZOSTAWIENIA SPRZĘTU. NA TERENIE PARKU OBOWIĄZYWAĆ BĘDĄ NASTĘPUJĄCE ZASADY:

1.       PRZED WIZYTĄ NA WYBIEGU ZAPEWNIJ PSU SPACER I ĆWICZENIA.

2.        ZANIM WEJDZIESZ NA WYBIEG, OBSERWUJ CO DZIEJE SIĘ NA NIM. POPROŚ OPIEKUNÓW O ODWOŁANIE PSÓW SPRZED WEJŚCIA.

3.       CO JAKIŚ CZAS ODWOŁUJ SWOJEGO PSA Z BAWIĄCEJ SIĘ GRUPY.

4.       OBSERWUJ SWOJEGO PSA I REAGUJ, GDY JEST ZBYT NATARCZYWY W STOSUNKU DO INNYCH LUB GDY SAM JEST MĘCZONY.

5.       NA WYBIEGU NIE ZAKŁADAJ SWOJEMU PSU KOLCZATKI.

6.       ZAWSZE SPRZĄTAJ PO SWOIM PSIE.

7.       NIE KARM PSÓW INNYCH OPIEKUNÓW.

8.       NIE PRZYPROWADZAJ PSA, KTÓRY MA DUŻE BRAKI W SOCJALIZACJI.

9.       NIE TRZYMAJ PSA NA SMYCZY, GDY JESTEŚCIE NA WYBIEGU PRZEZNACZONYM DO SWOBODNEGO BIEGANIA.

10.   SKUPIAJ SIĘ NA OBSERWACJI SWOJEGO PSA I OTOCZENIA.

11.   ZAPEWNIJ PSOM BEZPIECZNĄ PRZESTRZEŃ DO BIEGANIA.

12.   NIE WPROWADZAJ NA WYBIEG WÓZKÓW DZIECIĘCYCH, ROWERÓW ITP.

13.   OPIEKUJ SIĘ DZIECKIEM, KTÓRE PRZYPROWADZASZ NA WYBIEG.

14.   ZABAWKI ZACHOWAJ NA SPACER POZA WYBIEGIEM, ZWŁASZCZA GDY TWÓJ PIES JEST ZABORCZY.

 

Uzasadnienie

1.       CEL I POTRZEBA REALIZACJI PROJEKTU.                        

ILOŚĆ WŁAŚCICIELI PSÓW CIĄGLE ROŚNIE , A WRAZ Z TYM ICH ZAPOTRZEBOWANIE NA TWORZENIE TEGO TYPU MIEJSC. ZWŁASZCZA, ŻE PŁOCK JEST MIASTEM, W KTÓRYM CIĄGLE BRAKUJE MIEJSC BEZPIECZNYCH DLA CZWORONOGÓW, A PORUSZANIE SIĘ PSA LUŹNO BEZ SMYCZY SPOTYKA SIĘ Z DEZAPROBATĄ SŁUŻB, A W SZCZEGÓLNOŚCI MIESZKAŃCÓW MIASTA NIEPOSIADAJĄCYCH CZWORONOGÓW. STWORZENIE WYBIEGU DLA PSÓW ZAPEWNI NIE TYLKO BEZPIECZEŃSTWO TYM OSOBOM, ALE TAKŻE ZWIĘKSZY KOMFORT ŻYCIA Z PSEM W MIEŚCIE, A CO ZA TYM IDZIE SPRAWI, ŻE PŁOCK STANIE SIĘ MIASTEM PRZYJAZNYM PSOM I ICH WŁAŚCICIELOM.

CELEM PROJEKTU JEST BEZPIECZEŃSTWO ORAZ KOMFORT ŻYCIA PSA W MIEŚCIE ORAZ WYKREOWANIE PŁOCKA JAKO MIASTA PRZYJAZNEGO PSOM.

2.       WPŁYW REALIZACJI PROJEKTU NA ŻYCIE MIESZKAŃCÓW

REALIZACJA PROJEKTU WPISUJE SIĘ W PKT 1.13. STRATEGII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA PŁOCKA DO 2022 ROKU W ASPEKCIE „TWORZENIA I ROZWOJU INFRASTRUKTURY PRZEZNACZONEJ POD SPORT, REKREACJĘ I AKTYWNY WYPOCZYNEK”, PONIEWAŻ WIELU LUDZI SPĘDZA SWÓJ WOLNY CZAS WŁAŚNIE W TOWARZYSTWIE SWOICH CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ. STWORZENIE TAKIEGO MIEJSCA UMOCNI ROLĘ PSÓW W ŻYCIU CZŁOWIEKA I SPRAWI ŻYCIE PSA W MIEŚCIE ŁATWIEJSZYM I PRZYJEMNIEJSZYM.

3.       ATRAKCYJNOŚĆ PROJEKTU

PSIA KOŚĆ  - MIEJSKIE CENTRUM PSIEJ REKREACJI JEST ATRAKCYJNY PONIEWAŻ JEST POMYSŁEM INNOWACYJNYM I DOTĄD NIEDOSTĘPNYM NA TERENIE MIASTA PŁOCKA ORAZ OŚCIENNYCH GMINACH, A TAKŻE DLATEGO, ŻE NIE MA ŻADNEGO MIEJSCA, W KTÓRYM WŁAŚCICIEL PSA MOŻE PORUSZAĆ SIĘ Z PSEM BEZ UŻYWANIA SMYCZY I OBAWY O JEGO I SWOJE BEZPIECZEŃSTWO.

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1  

OPRÓŻNIANIE ŚMIETNICZEK I WYWÓZ NIECZYSTOŚCI

1500 PLN m-c

 

KONSERWACJA INFRASTRUKTURY

300 PLN m-c

 

KONSERWACJA ZIELENI

300 PLN m-c

 

MEDIA – PRĄD I WODA

500 PLN m-c

 

 

 

 

 

 

 

 

RAZEM:

2 600 PLN m-c

 
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1  

DOKUMENTACJA PROJEKTOWA ORAZ KOSZT OZNAKOWANIA GRAFICZNEGO

12 ŁAWEK

8 ŚMIETNIKÓW

KILKA DRZEW, KRZEWÓW PRZY OGRODZENIU

OGRODZENIE PANELOWE 1,5 M

ALTANKA

2 FURTKI, PO DWIE NA SEKCJĘ Z DWÓCH STRON

OŚIWTLENIE

CHODNIKI

URZĄDRZENIA DO AGILITY

TUNEL

TABLICA INFORMACYJNA

PIASKOWNICA

POIDŁA

 

 

20 000 ZŁ

6 000 ZŁ

10 000 ZŁ

8 000 ZŁ

35 000 ZŁ

15 000 ZŁ

15 000 ZŁ

20 000 ZŁ

2 500 ZŁ

26 000 ZŁ

1 000 ZŁ

2  000 ZŁ

7 500 ZŁ

12 000 ZŁ

 

RAZEM:

180 000 PLN

 
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.549672390977534, 19.661844848887995)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca Organizacja pozarządowa
Ocena opisowa ocena: pozytywna
Data dodania 2017-07-11 13:23:48
Data przyjęcia 2017-09-08 12:52:45
Data modyfikacji 2017-09-11 11:59:56
Powrót