Szczegóły projektu
Szablon: projekt ogólnomiejski

Nazwa projektu

Łódź ósemka dla płockich wioślarzy

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

58

Charakter projektu projekt ogólnomiejski
Kategorie sport
Potencjalni użytkownicy dzieci
młodzież
dorośli
Ulica Płockie Towarzystwo Wioślarskie
Krótki opis Zakup wyczynowej łodzi wioślarskiej - ósemki dla płockich wioślarzy, oraz 8 wioseł. Ósemka to największa, najszybsza i najefektowniejsza ze wszystkich konkurencji wioślarskich, konkurencja olimpijka, rozgrywana na wszystkich zawodach mistrzowskich oraz komercyjnych, we wszystkich kategoriach wiekowych. Skoro jest największą ze wszystkich łodzi wyczynowych to jet również najdroższa. koszt zakupu nowej łodzi przekracza budżet większości klubów wioślarskich w Polsce, również Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Chociaż płoccy wioślarze wiele razy wygrywali na ósemkach, zdobywali medale Mistrzostw Polski od juniorów młodszych po seniorów, przeważnie zawsze robili to na łodziach pożyczonych od Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich lub od dealerów sprzętu wioślarskiego. PTW nigdy nie zakupiło nowej ósemki, a te, które ma do dyspozycji mają już od 20 - 40 lat. Ich użycie nie gwarantuje również należytego bezpieczeństwa użytkownikom. Zakup nowej łodzi ze środków Gminy Płock, w ramach budżetu obywatelskiego byłby wspaniałym prezentem społeczności miasta Płocka dla wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, kolebki sportu i olimpizmu w Płocku oraz regionie, które w 2017 roku obchodzi jubileusz 135 - lecia działalności. Nowa łódź dałaby również większe szanse naszym wioślarzom w rywalizacji z innymi miastami, które posiadają najlepszy sprzęt.
Opis

Zakup wyczynowej łodzi wioślarskiej - ósemki dla płockich wioślarzy, oraz 8 wioseł.

Ósemka to największa, najszybsza i najefektowniejsza ze wszystkich konkurencji wioślarskich, konkurencja olimpijka, rozgrywana na wszystkich zawodach mistrzowskich oraz komercyjnych, we wszystkich kategoriach wiekowych.

Skoro jest największą ze wszystkich łodzi wyczynowych to jet również najdroższa. koszt zakupu nowej łodzi przekracza budżet większości klubów wioślarskich w Polsce, również Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Chociaż płoccy wioślarze wiele razy wygrywali na ósemkach, zdobywali medale Mistrzostw Polski od juniorów młodszych po seniorów, przeważnie zawsze robili to na łodziach pożyczonych od Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich lub od dealerów sprzętu wioślarskiego.

PTW nigdy nie zakupiło nowej ósemki, a te, które ma do dyspozycji mają już od 20 - 40 lat. Ich użycie nie gwarantuje również należytego bezpieczeństwa użytkownikom.

Zakup nowej łodzi ze środków Gminy Płock, w ramach budżetu obywatelskiego byłby wspaniałym prezentem społeczności miasta Płocka dla wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, kolebki sportu i olimpizmu w Płocku oraz regionie, które w 2017 roku obchodzi jubileusz 135 - lecia działalności. Nowa łódź dałaby również większe szanse naszym wioślarzom w rywalizacji z innymi miastami, które posiadają najlepszy sprzęt.

Charakterystyka

Realizacja projektu polegać będzie na:

1. Zabezpieczeniu środków na zakup kompletnej łodzi i wioseł (Budżet Obywatelski).

2.Procedurze rozeznania rynku lub wskazanie producenta jako najlepszego.

3. Zamówieniu łodzi u producenta (wypełnienie szczegółowego formularza zawierającego dane techniczne łodzi + rodzaj osprzętu).

4. Zapłacie fakturę netto + odprowadzenie Vat-u w Polsce za zamówiony sprzęt 9jeśli zostanie zakupiony za granicą).

5. Oczekiwaniu na realizację zamówienia (około pół roku).

6. Odbiór łodzi od producenta (bus+przyczepa do transportu łodzi są w posiadaniu klubu).

7. Uroczyste przekazanie łodzi wioślarzom z PTW, chrzest łodzi i nadanie imienia.

Zakupiona łódź posłuży wioślarzom do realizacji treningó specjalistycznych na wodzie oraz udział w najbardziej pretiżowych regatach ósemek w Polsce, np:

* Wielka Wioślarska o Puchar Bdry w Bydgoszczy,

* Warschaw River Race w Warszawie,

* Regaty Ósemek Miast Nadwiślańskich w Płocku,

* Mistrzostwa Polski wszystkich kategorii: od juniorów młodszych do seniorów,

* inne ważne regaty.

Uzasadnienie

1. Wioślarstwo jest dyscyplina sportu, w której sprzęt, jego jakość, jest tak samo ważny jak przygotowanie fizyczne wioślarza. W Polsce nie produkuje się sprzętu wioślarskiego od 30 lat. Wszystkie łodzie i wiosła, których uzywają polscy wioślarze pochodzą z importu. Najwięcej sprzętu produkuje się w Niemczech, Włoszech, USA i oczywiście w Chinach. Światowymi liderami w jakości i ilości produkowanego sprzętu są firmy: Empacher (Niemcy), Filippi (Włochy) i Hudson (USA). Płockiego Towarzystwo Wioślarskie nie posiada w chwili obecnej ósemki, która dawałaby zawodnikom równe szanse w walce o medale nawet na Mistrzostwach Polski. ta niekomfortowa sytuacja trwa już od kilkunastu lat, a pomóc może Man Budżet Obywatelski i dobra wola mieszkańców miasta Płocka. Dzięki nowej ósemce, która służyłay płockim wioślarzom przez kilkadziesiąt najbliższych lat, wioślarstwo płockie miałoby szanse pomnożyć dorobek sportowy poprzednich pokoleń i przynieść chlubę naszemu miastu.

2. Nowa łódź wyczynowa bepośrednio polepszy warunku treningowe płockim wioślarzom. Spowoduje, że sprzętowo dorównają najlepszym osadom, i klubom w Polsce. Zwiększy to również ich szanse w rywalizacji międzyklubowej i bezpośrednio wpłynie na zwiększenie popularności tej pięnej dyscypliny sportu.

Mieszkańcom miasta Płocka, natomiast, pzyniesie satysfakcję i splendor z osiąganych wyników sportowych oraz dumę ze swoich sportowców wygrywających na torach regaotwych Polski jak również w Płocku podczas Mistrzostw Polski w sprincie Wioślarskim i Memoriału Juliusza Kawieckiego,

3. Na atrakcyjność tego projektu składać się będą takie elementy haj:

* Satysfakcja i radość wioślarzy z zakupu nowej pięknej łodzi,

* Satysfakcja z samej posiadania sprzętu z najwyższej światowej "półki",

* Sukcesy wioślarzy osiągane dzięki nowej łodzi,

* Fascynacja i podziwianie piękna i samej konstrukcji łodzi zbudowanej wg najnowszych technologii (i najdroższych).

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1 Bez kosztów 0
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  0
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1 Łódź ósemka (kompletna) 260 000,00
2 Wiosła długie 8 szt. 16 000,00
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  276 000,00
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.534628480937066, 19.700170755386353)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca Organizacja pozarządowa
Ocena opisowa ocena: pozytywna
Data dodania 2017-07-13 09:40:38
Data przyjęcia 2017-09-08 13:07:19
Data modyfikacji 2017-09-08 13:07:19
Powrót