Szczegóły projektu
Szablon: projekt osiedlowy

Nazwa projektu

Wieża widokowa w Parku na Zdunach

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

53

Charakter projektu projekt osiedlowy
Kategorie zdrowie
infrastruktura
kultura
Potencjalni użytkownicy młodzież
seniorzy
rodziny z dziećmi
Nazwa osiedla Skarpa
Ulica Kazimierza Wielkiego 50
Krótki opis Wieża widokowa w Parku na Zdunach to innowacyjny pomysł na miejsce spotkań dla wszystkich Mieszkańców Płocka. To miejsce, z którego będzie można podziwiać Wisłę i Skarpę nadwiślańską z innej niż dotychczas perspektywy.
Opis

Wieża widokowa w Parku na Zdunach to innowacyjny pomysł na miejsce spotkań dla wszystkich Mieszkańców Płocka. To miejsce, z którego będzie można podziwiać Wisłę i Skarpę nadwiślańską z innej niż dotychczas perspektywy.

Charakterystyka

Wieża widokowa zlokalizowana ma być w Płockim Parku na Zdunach przy ul. Kazimierza Wielkiego 50. W części tego parku umozliwiającej usytuowanie wieży mozliwie jak najbliżej Skarpy nadwislańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw isiłowni pod chmurką zlokalizowanej w tym samym parku.

Miejsce, w którym ma powstać wieża posiada bezpośredni dotęp do drogi publicznej. Do miejsca budowy prowadzi droga w parku, po której poruszają się pojazdy odpowiedzialne za opiekę nad terenami zielonymi. W związku z tym przy budowie wieży nie zostanie zniszczony teren wokół niej, gdyż do jej montażu wystarczą małe pojazdy budowlane, a ewentualne uszkodzenia na terenie budowy będą minimalne.

Sama wieża to drewniana konstrukcja o wysokości 20m z tarasami, z których najwyzszy punkt widokowy będzie znajdował się na wysokości 16,3m. Konstrukcja z otwartą klatka schodową, ustawiona na fundamentach o głębokości do 1m ponizej poziomu terenu.

Taras na tej wysokości pozwoli na obserwację terenów wiślanych począwszy od mostu im. Legionów Piłsudskiego do zakola Wisły w kierunku Dobrzynia nad Wisłą.

Docelowo planowana jest również iluminacja świetlna usytuowana na samej wieży, która sprawi, że będzie ona widoczna nie tylko z plaży nad Wisłą, ale również z drugiego jej brzegu.

Uzasadnienie

Celem budowy wieży jest zrealizowanie innowacyjnego pomysłu na Budżet Obywatelski Płock 2018r. Pomysł zakłada stworzenie miejsca dostępnego dla wszystkich Mieszkańców Płocka, którzy będą mogli spędzić czas wolny w inny niż dotychczas sposób/

Wieża będzie jedynym takim obiektem w naszym województwie. Do tej pory z takich atrakcji mogli korzystać w większości tylko mieszkańcy południowej części Polski.

W wyniku przprowadzonych przez Członków Rady Skarpa konsultacji społecznych, stwierdziliśmy ogromny entuzjazm w związku z projektem wieży i uznaliśmy, że pomysł spotka się tylko z aprobatą mieszkańcó Płocka, którzy jednogłośnie uznali pomysł za godny podjęcia próby jego realizacji.

Naturalne w większości komponenty, z których wieża została zaprojektowana wpisują się w szeroko podjęte działania proekologiczne, których jesteśmy zwolennikami, a sama wieża idealnie komponuje się nie tylko architekturą parku, oraz Skarpy nadwiślańskiej, ale również całego Płocka.

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1  Brak kosztó przez najbliższe 5 lat  
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1  Projekt wykonawczy (projekt wiezy, oświetlenia, monitoring) oraz jego kompleksowa realizacja  
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  500 000,00
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.5509878121554, 19.672631263383664)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca Grupa Mieszkańców
Ocena opisowa ocena: pozytywna
Data dodania 2017-07-13 11:40:42
Data przyjęcia 2017-09-08 12:56:36
Data modyfikacji 2017-09-08 12:56:36
Powrót