Szczegóły projektu
Szablon: projekt osiedlowy

Nazwa projektu

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

45

Charakter projektu projekt osiedlowy
Kategorie infrastruktura
sport
Potencjalni użytkownicy młodzież
dorośli
rodziny z dziećmi
Nazwa osiedla Podolszyce Południe
Ulica działka 499/1 oraz działka 520/26
Krótki opis Projekt zakłada budowę dwóch publicznych stacji naprawy rowerów na os. Podolszyce Południe. Mają one służyć rowerzystom potrzebującym szybkiej i prostej naprawy roweru, takiej jak regulacja siodełka i kierownicy, dokręcenie śrub, pompowanie kół. Stacje naprawy są wyposażone w wysokiej jakości narzędzia, które umożliwią podstawowy serwis roweru. Na wyposażeniu stacji są m.in. klucz nastawny i klucze płaskie, śrubokręty z różnymi końcówkami, łyżki do opon oraz pompka z różnymi końcówkami. Wszystkie narzędzia zainstalowane są na stalowych linkach w osłonie PCV.
Opis

Projekt zakłada budowę dwóch publicznych stacji naprawy rowerów na os. Podolszyce Południe. Mają one służyć rowerzystom potrzebującym szybkiej i prostej naprawy roweru, takiej jak regulacja siodełka i kierownicy, dokręcenie śrub, pompowanie kół. Stacje naprawy są wyposażone w wysokiej jakości narzędzia, które umożliwią podstawowy serwis roweru. Na wyposażeniu stacji są m.in. klucz nastawny i klucze płaskie, śrubokręty z różnymi końcówkami, łyżki do opon oraz pompka z różnymi końcówkami. Wszystkie narzędzia zainstalowane są na stalowych linkach w osłonie PCV.

Charakterystyka

Projekt zakłada wybudowanie dwóch stacji samoobsługowej naprawy rowerów w celu zapewnienia poprawy bezpieczeństwa rowerzystów i nie tylko. Realizacja projketu zmniejszy ilość roweró w kiepskim stanie technicznym poruszającym się po osiedlu. Stacja ta umożliwi cyklistom drobne naprawy roweró, ponieważ wyposażona będzie w:

  • wkrętak krzyżak
  • wkrętak płaski
  • klucz płaski 8-10
  • klucz płaski 13-15
  • klucz nastawny
  • 2 łyżki do ściągania opony
  • zestaw imbusów (1,5; 2; 2,5; 3; 4; 5; 6)
  • zestaw TORX T10, T25, T30
  • pompka z uniwersalnym adapterem
  • uchwyt rowerowy, który umożliwia wygodne powieszeni roweru i swobodny dostęp do wszystkich jego części.

Wszystkie narzędzia zainstalowane są na stalowych linkach w osłonie PCV. Projekt zakłada miejsca dla budowy stacji o nawierzchni już utwardzonej, dzięki czemu nie będą potrzebne większe nakłady finansowe.

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów jest łatwa w użyciu. Warto zaznaczyć, iż potencjalnymi beneficjentami będą nie tylko rowerzyści, ale także rodzice z wózkami z dziećmi oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych.

W ostatnich latach można zauważyć tendencję wzrostową dla zdrowego i aktywnego stylu życia. "Moda" na rowerwy to jeden z jej elementów. Na Podolszycach Południowych istnieje infratruktura przeznaczona dla bezpiecznego poruszania się rowerami bez konieczności korzystania z dróg przeznaczonych dla samochodów. Samoobsługowa stacja naprawy rowerów będzie jej uzupełnieniem.

Uzasadnienie

1. Celem projektu jest gwarancja pomocy rowerzystom w sytuacjach awaryjnych oraz przy drobnych naprawach rowerów lub innych sprzętów.

2. Stacja naprawy rowerów przyda się nie tylko rowerzystom, ale także rodzicom z dziećmi w wózkach, opiekunom osób niepełnosprawnych, którzy chcieliby podreperować wózek inwalidzki. Dzięki realizacji projektu możliwe też będzie pompowanie piłe sportowych, które w okresie wiosenno-letnim są częstym atrybutem zabaw wśród dzieci. Może także pozytywnie wpływać na relacje interpersonalne np. tata-syn podczas wpsólnej naprawy, kolega-koleżanka.

3. Pomysł samoobsługowej stacji naprawy rowerów jest bardzo atrakcyjny i wpływający pozytywnie na bezpieczeństwo i rozwój kondycji fizycznej mieszkańców osiedla. Realizacja projektu przyczyniłaby się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz zwiększenia chęci innych mieszkańców osiedla do częstszego wybierania roweru jako środka lokomocji. Stacja będzie dostępna całodobowo i bezpłatnie pod okiem kamer monitoringu miejskiego (co wpływa na bezpieczeństwo oraz ogranuczy do minimum ryzko kradzieży czy dewastacji).

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1    
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1 Dostawa, montaż oraz oklejenie grafiką logo miasta Płocka 2 szt. samoobsługowych stacji naprawy rowerów 11 000,00 zł
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  11 000,00 zł
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.530281737145565, 19.75220972297393)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca Rada Mieszkańców Osiedla
Ocena opisowa ocena: pozytywna
Data dodania 2017-09-08 09:22:28
Data przyjęcia 2017-09-08 12:47:32
Data modyfikacji 2017-09-19 13:24:42
Powrót