Szczegóły projektu
Szablon: projekt osiedlowy

Nazwa projektu

Psi uśmiech - osiedlowy wybieg dla psów os. Dworcowa

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

51

Charakter projektu projekt osiedlowy
Kategorie infrastruktura
środowisko
inna
Potencjalni użytkownicy zwierzęta
inni
Nazwa osiedla Dworcowa
Ulica os. Dworcowa
Krótki opis PSI UŚMIECH – OSIEDLOWY WYBIEG DLA PSÓW PRZEDMIOTEM PROJEKTU JEST ZAGOSPODAROWANIE TERENU NA OSIEDLU DWORCOWA, TEREN ZA SKLEPEM JYSK, WZDŁUŻ TORÓW KOLEJOWYCH PRZY DWORCU PKP, POPRZEZ STWORZENIE MIEJSCA PRZYJAZNEGO I BEZPIECZNEGO DLA PSÓW, ORAZ DLA ICH WŁAŚCICIELI, CZYLI WYBIEGU DLA PSÓW PN. "PSI UŚMIECH - OSIEDLOWY WYBIEG DLA PSÓW, CO SPRAWI, ŻE OSIEDLE DWORCOWA STANIE SIĘ MIEJSCEM PRZYJAZNYM PSOM I ICH WŁAŚCICIELOM.
Opis

PSI UŚMIECH – OSIEDLOWY WYBIEG DLA PSÓW PRZEDMIOTEM PROJEKTU JEST ZAGOSPODAROWANIE TERENU NA OSIEDLU DWORCOWA, TEREN ZA SKLEPEM JYSK, WZDŁUŻ TORÓW KOLEJOWYCH PRZY DWORCU PKP, POPRZEZ STWORZENIE MIEJSCA PRZYJAZNEGO I BEZPIECZNEGO DLA PSÓW, ORAZ DLA ICH WŁAŚCICIELI, CZYLI WYBIEGU DLA PSÓW PN. "PSI UŚMIECH - OSIEDLOWY WYBIEG DLA PSÓW, CO SPRAWI, ŻE OSIEDLE DWORCOWA STANIE SIĘ MIEJSCEM PRZYJAZNYM PSOM I ICH WŁAŚCICIELOM.

Charakterystyka

WYBIEG DLA PSÓW BĘDZIE MIEŚCIŁ SIĘ NA OSIEDLU DWORCOWA, TEREN ZA SKLEPEM JYSK, WZDŁUŻ TORÓW KOLEJOWCH PRZY DWÓRCU PKP. WYBIEG CZYNNY BĘDZIE CAŁĄ DOBĘ PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ, TAK BY DOSTĘP DO NIEGO MIAŁA KAŻDA OSOBA BEZ WZGLĘDU NA PORĘ. TEREN DOSTĘPNY BĘDZIE DLA KAŻDEJ OSOBY I JEJ CZWORONOGA, BEZ DYSKRYMINOWANIA ZE WZGLĘDU NA RASĘ, WIELKOŚĆ, WARUNKIEM JEST JEDNAK BEZPIECZEŃSTWO I PRZYJAZNA ATMOSFERA. WYBIEG BĘDZIE OGRODZONY Z KAŻDEJ STRONY, WEJŚĆ NA JEGO TEREN BĘDZIE MOŻNA PRZEZ DWIE ŚLUZY NA PRZECIWLEGŁYCH KRAŃCACH TERENU, CO UMOŻLIWI DOTARCIE Z DWÓCH RÓŻNYCH STRON. ŚLUZY, TZN. DWUETAPOWE PRZEJŚCIE (OTWARCIE PIERWSZEJ FURTKI, ZAMKNIĘCIE JEJ I OTWARCIE NASTĘPNEJ), A PRZEDE WSZYSTKIM ICH PRAWIDŁOWE UŻYTKOWANIE ZMNIEJSZĄ RYZYKO, ŻE KTÓRYŚ Z PSÓW PRZEBYWAJĄCYCH NA WYBIEGU UCIEKNIE PRZEZ OTWARTĄ FURTKĘ. SZEROKOŚĆ FURTEK BĘDZIE DOSTOSOWANA W TEN SPOSÓB BY Z WYBIEGU MOGŁY KORZYSTAĆ TAKŻE OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE PORUSZAJĄCE SIĘ NA WÓZKACH INWALIDZKICH. OGRODZENIE WYBIEGU BĘDZIE NA TYLE WYSOKIE, BY PSY NALEŻĄCE DO TYCH BARDZIEJ SKOCZNYCH NIE MOGŁY GO POKONAĆ.
NA TERENIE WYBIEGU ZNAJDOWAĆ SIĘ BĘDĄ LAMPY OŚWIETLENIOWE, KTÓRE PO ZMIERZCHU ZAPOBIEGNĄ SYTUACJOM NIEBEZPIECZNYM I SPRAWIĄ, ŻE UŻYTKOWNICY BEZ STRACHU O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE I SWOICH CZWORONOGÓW BĘDĄ MOGLI Z NICH KORZYSTAĆ NAWET NOCĄ.
PO OBWODZIE OGRODZENIA ROZSTAWIONE BĘDĄ ŁAWKI, BY WŁAŚCICIEL CZWORONOGA MÓGŁ ODPOCZĄĆ PODCZAS GDY JEGO PUPIL BĘDZIE SIĘ BAWIĆ, KAMIENNE SŁUPKI PEŁNIĄCE ROLĘ „PSICH PISUARÓW”, UJĘCIE WODY WRAZ Z ZAMONTOWANYMI MISKAMI, DO KTÓRYCH MOŻNA BĘDZIE NALAĆ WODĘ BY PIES NIE MUSIAŁ PIĆ JEJ Z BUTELKI BĄDŹ PRZENOŚNEGO POIDŁA, ŚMIETNICZKI Z DYSTRYBUTORAMI NA WORECZKI NA NIECZYSTOŚCI, PONIEWAŻ CZYSTOŚĆ JEST DLA NAS JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH WYZNACZNIKÓW UTWORZENIA TEGO MIEJSCA. PONADTO NA WYPOSAŻENIU WYBIEGU ZNAJDZIE SIĘ WIATA CHRONIĄCA KORZYSTAJĄCYCH PRZED DESZCZEM WRAZ Z ŁAWKAMI I KOSZEM NA ŚMIECI, A TAKŻE NA CZĘŚCI TERENU PRZESZKODY ORAZ NARZĘDZIA UŁATWIAJĄCE TRESURĘ I ĆWICZENIA Z CZWORONOGAMI ORAZ URZĄDZENIA DO TRENOWANIA AGIITY.
 

NA TERENIE PARKU OBOWIĄZYWAĆ BĘDĄ NASTĘPUJĄCE ZASADY:
1.       PRZED WIZYTĄ NA WYBIEGU ZAPEWNIJ PSU SPACER I ĆWICZENIA.
2.        ZANIM WEJDZIESZ NA WYBIEG, OBSERWUJ CO DZIEJE SIĘ NA NIM. POPROŚ OPIEKUNÓW O ODWOŁANIE PSÓW SPRZED WEJŚCIA.
3.       CO JAKIŚ CZAS ODWOŁUJ SWOJEGO PSA Z BAWIĄCEJ SIĘ GRUPY.
4.       OBSERWUJ SWOJEGO PSA I REAGUJ, GDY JEST ZBYT NATARCZYWY W STOSUNKU DO INNYCH LUB GDY SAM JEST MĘCZONY.
5.       NA WYBIEGU NIE ZAKŁADAJ SWOJEMU PSU KOLCZATKI.
6.       ZAWSZE SPRZĄTAJ PO SWOIM PSIE.
7.       NIE KARM PSÓW INNYCH OPIEKUNÓW.
8.       NIE PRZYPROWADZAJ PSA, KTÓRY MA DUŻE BRAKI W SOCJALIZACJI.
9.       NIE TRZYMAJ PSA NA SMYCZY, GDY JESTEŚCIE NA WYBIEGU PRZEZNACZONYM DO SWOBODNEGO BIEGANIA.
10.   SKUPIAJ SIĘ NA OBSERWACJI SWOJEGO PSA I OTOCZENIA.
11.   ZAPEWNIJ PSOM BEZPIECZNĄ PRZESTRZEŃ DO BIEGANIA.
12.   NIE WPROWADZAJ NA WYBIEG WÓZKÓW DZIECIĘCYCH, ROWERÓW ITP.
13.   OPIEKUJ SIĘ DZIECKIEM, KTÓRE PRZYPROWADZASZ NA WYBIEG.
14.   ZABAWKI ZACHOWAJ NA SPACER POZA WYBIEGIEM, ZWŁASZCZA GDY TWÓJ PIES JEST ZABORCZY.

Uzasadnienie

1.       CEL I POTRZEBA REALIZACJI PROJEKTU.                        
ILOŚĆ WŁAŚCICIELI PSÓW CIĄGLE ROŚNIE , A WRAZ Z TYM ICH ZAPOTRZEBOWANIE NA TWORZENIE TEGO TYPU MIEJSC. ZWŁASZCZA, ŻE PŁOCK JEST MIASTEM, W KTÓRYM CIĄGLE BRAKUJE MIEJSC BEZPIECZNYCH DLA CZWORONOGÓW, A PORUSZANIE SIĘ PSA LUŹNO BEZ SMYCZY SPOTYKA SIĘ Z DEZAPROBATĄ SŁUŻB, A W SZCZEGÓLNOŚCI MIESZKAŃCÓW MIASTA NIEPOSIADAJĄCYCH CZWORONOGÓW. STWORZENIE WYBIEGU DLA PSÓW ZAPEWNI NIE TYLKO BEZPIECZEŃSTWO TYM OSOBOM, ALE TAKŻE ZWIĘKSZY KOMFORT ŻYCIA Z PSEM W MIEŚCIE, A CO ZA TYM IDZIE SPRAWI, ŻE PŁOCK STANIE SIĘ MIASTEM PRZYJAZNYM PSOM I ICH WŁAŚCICIELOM.
CELEM PROJEKTU JEST BEZPIECZEŃSTWO ORAZ KOMFORT ŻYCIA PSA W MIEŚCIE ORAZ WYKREOWANIE PŁOCKA JAKO MIASTA PRZYJAZNEGO PSOM.
2.       WPŁYW REALIZACJI PROJEKTU NA ŻYCIE MIESZKAŃCÓW
REALIZACJA PROJEKTU WPISUJE SIĘ W PKT 1.13. STRATEGII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA PŁOCKA DO 2022 ROKU W ASPEKCIE „TWORZENIA I ROZWOJU INFRASTRUKTURY PRZEZNACZONEJ POD SPORT, REKREACJĘ I AKTYWNY WYPOCZYNEK”, PONIEWAŻ WIELU LUDZI SPĘDZA SWÓJ WOLNY CZAS WŁAŚNIE W TOWARZYSTWIE SWOICH CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ. STWORZENIE TAKIEGO MIEJSCA UMOCNI ROLĘ PSÓW W ŻYCIU CZŁOWIEKA I SPRAWI ŻYCIE PSA W MIEŚCIE ŁATWIEJSZYM I PRZYJEMNIEJSZYM.
3.       ATRAKCYJNOŚĆ PROJEKTU
PSI UŚMIECH – OSIEDLOWY WYBIEG DLA PSÓW - JEST ATRAKCYJNY PONIEWAŻ JEST POMYSŁEM INNOWACYJNYM I DOTĄD NIEDOSTĘPNYM NA TERENIE MIASTA PŁOCKA ORAZ OŚCIENNYCH GMINACH, A TAKŻE DLATEGO, ŻE NIE MA ŻADNEGO MIEJSCA, W KTÓRYM WŁAŚCICIEL PSA MOŻE PORUSZAĆ SIĘ Z PSEM BEZ UŻYWANIA SMYCZY I OBAWY O JEGO I SWOJE BEZPIECZEŃSTWO.

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1 OPRÓŻNIANIE ŚMIETNICZEK I WYWÓZ NIECZYSTOŚCI 1100 PLN m-c
2 KONSERWACJA INFRASTRUKTURY 200 PLN m-c
3 KONSERWACJA ZIELENI 200 PLN m-c
4 MEDIA – PRĄD I WODA 200 PLN m-c
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  1 700 PLN m-c
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1

DOKUMENTACJA PROJEKTOWA ORAZ KOSZT OZNAKOWANIA GRAFICZNEGO

8 ŁAWEK

4 ŚMIETNIKI

KILKA DRZEW, KRZEWÓW PRZY OGRODZENIU

OGRODZENIE PANELOWE 1,5 M

ALTANKA

2 FURTKI, PO DWIE NA SEKCJĘ Z DWÓCH STRON

OŚIWTLENIE

CHODNIKI

PNIE DRZEW

TUNEL

TABLICA Z ZASADAMI

TABLICA OGŁOSZENIOWA

 

 15 000 ZŁ

4 000 ZŁ

2 000 ZŁ

5 000 ZŁ

5 000 ZŁ

15 000 ZŁ

15 000 ZŁ

8 000 ZŁ

1 000 ZŁ

1 000 ZŁ

1 000 ZŁ

1  000 ZŁ

 

 

RAZEM:

100 000 PLN

 
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.54858092509211, 19.709934711281676)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca Organizacja pozarządowa
Ocena opisowa ocena: pozytywna
Data dodania 2017-09-08 11:20:47
Data przyjęcia 2017-09-08 14:53:19
Data modyfikacji 2017-09-08 14:53:19
Powrót