Szczegóły projektu
Szablon: projekt ogólnomiejski

Nazwa projektu

INNOWACYJNE MIEJSCA PARKINGOWE DLA JEDNOŚLADÓW Z SYSTEMEM ANTYKRADZIEŻOWYM ORAZ ZAMYKANYM POJEMIKIEM NA EKWIPUNEK

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

18

Charakter projektu projekt ogólnomiejski
Kategorie infrastruktura
inna
Potencjalni użytkownicy młodzież
dorośli
inni
Ulica Różne ulice na terenie Płocka
Krótki opis DZIĘKI PROJEKTOWI W PŁOCKU POWSTAŁYBY MOTOPARKINGI. MOWA O MIEJSCACH DEDYKOWANYCH UŻYTKOWNIKOM JEDNOŚLADÓW ZE SPECJALNYMI UDOGODNIENIAMI. INNOWACYJNYM ELEMENTEM PROPONOWANEGO ROZWIĄZANIA JEST MOŻLIWOŚĆ BEZPIECZNEGO POZOSTAWIENIA W SPECJALANYCH SKRZYNKACH PLECAKA, KURTKI, KASKU, RĘKAWIC CZY INNEGO EKWIPUNKU KIEROWCY I PASAŻERA JEDNOŚLADU. DODATKOWO URZĄDZENIE POZWALA NA ZABEZPIECZENIE MOTOCYKLA PRZED KRADZIEŻĄ ZA POMOCĄ ŁAŃCUCHA PRZEPLECIONEGO PRZEZ KOŁO I MOCOWANEGO DO SZAFKI Z EKWIPUNKIEM(ZAMKNIECIE BLOKADĄ TARCZY HAMULCOWEJ DISCLOCKIEM) , BYŁOBY TO Z PEWNOŚCIĄ UDOGODNIENIE DLA MOTOCYKLISTÓW Z PŁOCKA I OKOLIC, JAK RÓWNIEŻ DLA CORAZ CZĘŚCIEJ ZAGLĄDAJĄCYCH DO NASZEGO MIASTA - WŁAŚNIE NA JEDNOŚLADACH - TURYSTÓW. STĄD ISTOTNA JEST TU RÓWNIEŻ LOKALIZACJA MOTOPARKINGÓW, TYPOWANA POD KĄTEM ATRAKCYJNOŚCI TURYSTYCZNEJ, KULTURALNO-ROZRYWKOWEJ ORAZ UŻYTKOWEJ. FILM UKAZUJĄCY ZALETY INSTALACJI https://www.youtube.com/watch?v=46Hz7IE8yIk
Opis

DZIĘKI PROJEKTOWI W PŁOCKU POWSTAŁYBY MOTOPARKINGI. MOWA O MIEJSCACH DEDYKOWANYCH UŻYTKOWNIKOM JEDNOŚLADÓW ZE SPECJALNYMI UDOGODNIENIAMI. INNOWACYJNYM ELEMENTEM PROPONOWANEGO ROZWIĄZANIA JEST MOŻLIWOŚĆ BEZPIECZNEGO POZOSTAWIENIA W SPECJALANYCH SKRZYNKACH PLECAKA, KURTKI, KASKU, RĘKAWIC CZY INNEGO EKWIPUNKU KIEROWCY I PASAŻERA JEDNOŚLADU. DODATKOWO URZĄDZENIE POZWALA NA ZABEZPIECZENIE MOTOCYKLA PRZED KRADZIEŻĄ ZA POMOCĄ ŁAŃCUCHA PRZEPLECIONEGO PRZEZ KOŁO I MOCOWANEGO DO SZAFKI Z EKWIPUNKIEM(ZAMKNIECIE BLOKADĄ TARCZY HAMULCOWEJ DISCLOCKIEM) , BYŁOBY TO Z PEWNOŚCIĄ UDOGODNIENIE DLA MOTOCYKLISTÓW Z PŁOCKA I OKOLIC, JAK RÓWNIEŻ DLA CORAZ CZĘŚCIEJ ZAGLĄDAJĄCYCH DO NASZEGO MIASTA - WŁAŚNIE NA JEDNOŚLADACH - TURYSTÓW. STĄD ISTOTNA JEST TU RÓWNIEŻ LOKALIZACJA MOTOPARKINGÓW, TYPOWANA POD KĄTEM ATRAKCYJNOŚCI TURYSTYCZNEJ, KULTURALNO-ROZRYWKOWEJ ORAZ UŻYTKOWEJ. 

 

FILM UKAZUJĄCY ZALETY INSTALACJI

https://www.youtube.com/watch?v=46Hz7IE8yIk

 

Charakterystyka

PROJEKT ZAKŁADA ZORGANIZOWANIE NA TERENIE PŁOCKA  MIEJSC PARKINGOWYCH DEDYKOWANYCH UŻYTKOWNIKOM JEDNOŚLADÓW CZYLI MOTOPARKINGÓW, WYPOSAŻONYCH W URZĄDZENIA, W KTÓRYM BEZPIECZNIE MOŻNA TRZYMAĆ RZECZY OSOBISTE ORAZ ZABEZPIECZYĆ JENDOŚLAD PRZED KRADZIEŻĄ. WYSTARCZY KŁÓDKA, BĄDŹ BLOKADA TARCZY HAMULCOWEJ.

TEGO TYPU MOTOPARKINGI BEZ PROBLEMU MOGŁYBY POWSTAĆ NA ISTNIEJĄCYCH JUŻ PARKINGACH PUBLICZNYCH (DECYZJA STOŁECZNEGO ZDM O MOŻLIWOŚCI INSTALOWNIA W PASIE DROGI). ISTOTNA JEST TU JEDNAK LOKALIZACJA CZYLI:

- MIEJSCA ATRAKCYJNE TURYSTYCZNIE (NP. ZABYTKOWE STARE MIASTO – BLISKOŚĆ RATUSZA, OGRÓD ZOOLOGICZNY, MOLO NAD WISŁĄ),

- BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICNZEJ (NP. SZPITAL NA WINIARACH),

- OBIEKTY SPORTOWE (NP. ORLEN ARENA I PŁYWALNIA MIEJSKA „PODOLANKA”).

INSTALACJA URZĄDZEŃ MOTOPARKINGU NIE JEST SKOMPLIKOWANA. POTRZEBNE JEST MIEJSCE WYZNACZONE DO PARKOWANIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH. WYSTARCZY MONTAŻ DO GRUNTU ZA POMOCĄ DŁUGICH MOCNYCH ŚRUB. CO ISTOTNE, URZĄDZENIE NIE POTRZEBUJE PODŁACZENIA MEDIÓW. WYMAGA JEDYNIE OBSŁUGI EKSPLUATACYJNEJ TJ. CZYSZCZENIE, KONSERWACJA I USUWANIE USZKODZEŃ. ZLECENIE TAKIE MOŻNA SCEDOWAĆ NA FIRMĘ, KTÓRA JUŻ WYKONUJE USŁUGI NA RZECZ MIASTA ZWIĄZANE Z INFRASTRUKTURĄ DROGOWĄ.

MOTOPARKINGI TO NA PEWNO OGROMNA WYGODA DLA CORAZ WIĘKSZEJ GRUPY MOTOCYKLISTÓW PORUSZAJĄCYCH SIĘ PO ULICACH PŁOCKA, KTÓRE DEKLARUJE SIĘ JAKO MIASTO PRZYJAZNE MOTORYZACJI.  TO RÓWNIEŻ UKŁON W STRONĘ ZMOTORYZWOANYCH TURYSTÓW, WYBIERAJĄCYCH PŁOCK NA MIEJSCE ODPOCZYNKU I REKREACJI. MOTOPARKINGI Z MIEJSCAMI, KTÓRE POZWALAJĄ NA BEZPIECZNE  POZOSTAWIENIE SPRZĘTU ORAZ KOMFORTOWY SPOSÓB PRZECHOWAĆ KURTKĘ, KASK, RĘKAWICE I INNE RZECZY Z PEWNOSCIĄ DOCENIĄ RÓWNIEŻ MOTCYKLIŚCI Z PŁOCKA. TAKIE ROZWIĄZANIA STOSUJE SIĘ JUŻ W EUROPIE. CHWALĄ SOBIE JE RÓWNIEŻ  MOTOCYKLIŚCI Z INNYCH MIAST. POMYSŁ JEST SPRAWDZONY I PRZETESTOWANY. DLACZEGO NIE SKRZYSTAĆ W NASZYM MIESĆIE Z DOBRYCH WZROCÓW?

 https://www.youtube.com/watch?v=46Hz7IE8yIk

Uzasadnienie

CELEM I POTRZEBĄ REALIZACJI PROJEKTU JEST LAWINOWO ROSNĄCA ILOŚĆ MOTOCYKLI I SKUTERÓW. WRAZ ZE WZROSTEM LICZBY KIEROWCÓW ORAZ PASAŻERÓW JEDNOŚLADÓW, ROŚNIE ŚWIADOMOŚĆ ICH POTRZEB, JAK RÓWNIEŻ ICH BEZPIECZEŃSTWA. JAZDA MOTOCYKLEM CZY SKUTEREM TO Z JEDNEJ STRONY PRZYJEMNOŚĆ, Z DRUGIEJ TEŻ OBOWĄZKI. UŻYTKOWNICY JEDNOŚLADÓW WYPOSAŻENI SĄ W SWEGO RODZAJU BAGAŻ. JAZDA MOTOCYKLEM WYMAGA ODPOWIENIEGO STROJU. TO KURTKA WRAZ Z OCHRANIACZAMI, KASK, RĘKAWICE. BEZ NICH NIE MA BEZPIECZNEJ JAZDY. CO JEDNAK ZROBIĆ Z TYM „NADBAGAŻEM”, GDY DOJEDZIEMY DO CELU NP. TURYSTYCZNEJ PRZEJAŻDŻKI? TRUDNO ZWIEDZAĆ MIASTO Z CIĘŻKĄ KURTKĄ, CZY Z NIEWYGODNYM DO NOSZENIA W REKU KASKU.

PROPONOWANE W RAMACH PROJEKTU UDOGODNIENIE DLA UŻYTKOWNIKÓW JEDNOŚLADÓW, MOŻE RÓWNIEŻ SPRAWIĆ, ŻE WIĘKSZA LICZBA MIESZKAŃCÓW ZDECYDUJE SIĘ NA ZMIANĘ ŚRODKA TRANSPORTU Z SAMOCHODU NA MOTOCYKL CZY TEŻ SKUTER. W MYŚL ZASAD PROEKOLOGICZNYCH, ZWIĘKSZONA LICZBA UŻYTKOWNIKÓW POJAZDÓW JEDNOŚLADOWYCH, TO PRZEDE WSZYSTKIM MNIEJSZE KORKI NA ULICACH I ZDECYDOWANIE SPRAWNIEJSZE PORUSZANIE SIĘ PO ZATŁOCZONYM MIEJŚCIE, CO ZA TYM IDZIE RÓWNIEŻ MNIEJSZA EMISJA SPALIN, CZEGO EFEKTEM JEST ZMNIEJSZENIE SIĘ RYZYKA WYSTĄPIENIA SMOGU.

PROJEKT WSPIERA TEŻ ROZWÓJ TURYSTYKI MOTOCYKLOWEJ W PŁOCKU. LOKALIZACJE MOTOPARKINGÓW W OKOLICACH STAREGO RYNKU, KATEDRY I TYM SAMYM WZGÓRZA TUMSKIEGO, ALE TAKŻE PRZY MOLO ORAZ OGRODZIE ZOOLOGICZNYM, MOGĄ STANOWIĆ ZNACZĄCY IMPULS DLA MOTOCYKLISTÓW Z POLSKI, KTÓRZY CHCIELIBY KOMFORTOWO ZWIEDZAĆ PŁOCK. Z KOLEI LOKALIZACJE MOTOPARKINGÓW W OKOLICACH OBIEKTÓW SPORTOWYCH I SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO, TO PRZEDE WSZYSTKIM UKŁON W STRONĘ OSÓB, KTÓRE MAJĄ PROBLEMY Z ZAPARKOWANIEM SWOICH JENDOŚLADÓW NA ZATŁOCZONYCH PARKINACH W SPOSÓB ZGODNY Z PRZEPISAMI.

URZĄDZENIE DO PARKOWANIA MOTOCYKLA I PRZECHOWYWANIA EKWIPUNKU DOSTAŁO POZYTYWNĄ OPINIĘ ZARZĄDU DRÓG MIEJSKICH W WARSZAWIE, KTÓRE NIE WIDZI PRZECWISKAZAŃ NA TWORZENIE MIEJSC PARKINGOWYCH DLA MOTOCYKLI W PASIE DROGOWYM Z WYKORZYSTANIEM POWYŻSZEJ INSTALACJI.

BUDOWA URZĄDZENIA POZWALA POZA POZOSTAWIENIEM W BEZPIECZNY SPOSÓB EKWIPUNKU NA ZABEZPIECZENIE MOTOCYKLĄ LUB SKUTERA PRZED KRADZIEŻĄ. TAK ZWANE „PRZYKUCIE” MOTOCYKLA ZA POMOCĄ SPECJALNEGO ŁAŃCUCHA POWLECZONEGO W KOSZULKĘ OCHRONĄ, PRZEŁOŻONEGO PRZEZ JEDNO Z KÓŁ, DO ZAMKNIĘCIA SZAFKI, ZA POMOCĄ BLOKOADY TARCZY HAMULCOWEJ LUB DISCLOCKA SKUTECZNIE ZNIECHĘCA POTECJALNEGO ZŁODZIEJA.

NIEBYWAŁYM ATUTEM JEST TEŻ ODDZWIĘK MEDIALNY, ŻE PŁOCK JAKO MIASTO DOBRZE ZARZĄDZANE, NOWOCZESNE I PRZYJAZNE MOTORYZACJI PROPONUJE SPECJALNE UDOGODNIENIA DLA MOTOCYKLISTÓW Z PŁOCKA JAK I TYCH PRZYJEZDNYCH.

https://www.youtube.com/watch?v=46Hz7IE8yIk

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1 OBSŁUGA TECHNICZNA JEDNEJ SZTUKI ROCZNIE TJ. CZYSZCZENIE KONSERWACJA USUNIEĆIE USZKODZEŃ

2270,77

x26

= 59040,02
2 UBEZPIECZENIE JEDNEJ SZTUKI ROCZNIE 

1069,63

x26

= 27810,38
3 OPCJONALNIE DEMONTAŻ I MONTAŻ WRAZ Z ZIMOWANIEM 26 URZĄDZEŃ 21320
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  86850,4

 

+ opcja 21320

=108170,4
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1 URZĄDZENIE MOTOPARKING WERSJA CITY 6 SZT. 53320,50
2 URZĄDZENIE MOTOPARKING WERSJA TOURING 20 SZT. 224782,50
3 MONTAŻ URZĄDZENIA WRAZ Z TRANSPORTEM 26 SZT. 9100
4 KOSZT CAŁKOWITY ZA PROJEKTY, POZWOLENIA I OZNAKOWANIE 6 LOKALIZACJI  21000
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  308203
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
PŁOCK
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca Organizacja pozarządowa
Ocena opisowa ocena: pozytywna
Data dodania 2017-07-03 14:06:13
Data przyjęcia 2017-09-08 12:05:07
Data modyfikacji 2017-09-08 12:06:12
Powrót