Szczegóły projektu
Szablon: projekt osiedlowy

Nazwa projektu

KOMPLEKS NOWOCZESNYCH BOISK DO TENISA ZIEMNEGO I SIATKÓWKI

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

13

Charakter projektu projekt osiedlowy
Kategorie zdrowie
edukacja
sport
Potencjalni użytkownicy młodzież
dorośli
osoby niepełnosprawne
Nazwa osiedla Podolszyce Północ
Ulica Hubalczyków, Sucharskiego, Kutrzeby
Krótki opis KOMPLEKS NOWOCZESNYCH BOISK DO TENISA ZIEMNEGO I SIATKÓWKI przeznaczony dla wszystkich Mieszkańców osiedla wyposażony w jeden standardowy pełnowymiarowy kort o wymiarach 24m x 11m wraz z wolną strefą wybiegową oraz boisko do siatkówki o wymiarach 18m x 9m. Boisko w pełni wyposażone wraz z małą trybuną i ławkami. Kompleks będzie stanowić brakującą formę sportu i rekreacji dla mieszkańców osiedla co pozwoli zaspokoić potrzeby mieszkańców chcących uprawiać tego typu sport. Cały kompleks usytuowany będzie na obszarze CENTRUM SPORTÓW EKSTREMALNYCH.
Opis

KOMPLEKS NOWOCZESNYCH BOISK DO TENISA ZIEMNEGO I SIATKÓWKI przeznaczony dla wszystkich Mieszkańców osiedla wyposażony w jeden standardowy pełnowymiarowy kort o wymiarach 24m x 11m wraz z wolną strefą wybiegową oraz boisko do siatkówki o wymiarach 18m x 9m. Boisko w pełni wyposażone wraz z małą trybuną i ławkami.
Kompleks będzie stanowić brakującą formę sportu i rekreacji dla mieszkańców osiedla co pozwoli zaspokoić potrzeby mieszkańców chcących uprawiać tego typu sport. Cały kompleks usytuowany będzie na obszarze CENTRUM SPORTÓW EKSTREMALNYCH.

Charakterystyka

Kort tenisowy i boisko do siatkówki jest dalszym etapem zagospodarowania terenów pod Centrum Sportów Ekstremalnycb zgodny z planem. Teren pod boisko i kort tenisowy jest wyznaczony w dokumentacji projektowej dla inwestycji pod nazwą centrum Sportów Ekstremalnych na działce Nr 293/187 Podolszyce Północ pomiędzy Parkiem Północnym a ul. Hubalczyków, Sucharskiego, Kutrzeby, Ofiar Katynia, Obrońców Helu.

Kort tenisowy o wymiaracg 24m x 11m do których należy doliczyć wybiegi tylne zalecane co najmniej 6m oraz boczne 4m. Pełny kort stanowić będzie prostokąt o wymiarach około 36m x 19m ogrodzony m.in. wys. 5m siatką z odpowiedniego tworzywa lub drutu powlekanego ogrodzenie stosowane do tego typu zabudowy tak żeby w terenie zmieściły się dodatkowe elementy zabudowy m.in. mała trybuna ławeczki dwa rzędy. Za ogrodzeniem opaska o szerokości min. 50cm np. z kostki brukowej pozwalająca zabezpieczyć i zadbać o stan ogrodzenia. Kort w pełni wyposażony w siatkę, słupki aluminowe z mechanizmen naciągoym mocowanych w tulejach z certyfikatem m.in. "B" stanowisko dla sędziego na podwyższeniu, ławeczki dla zawodników i obserwatorów oraz kosze na torbę i piłeczki. Nawierzchnia kortu wykonana z materiałów charakteryzujących się wysokim stopniem elstyczności i sprężystosci np. z masy poliuretanowej bądź akrylowej lub sztucznej trawy, z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Powierzchnia pod kort powinna być płaska, pozioma, jednolita, teren odwodniony, oświetlony z ciągami pieszymi poza ogrodzeniem.

Boisko do siatkówki - wymiary i powierzchnia

Boisko jest prostokątem o wymiarach 18m x9 m. Z każej strony otoczone jest wolną strefą, której szerokość wynosi co najmniej 3m. Powierzchnia boiska powinna być płaska, pozioma i jednolita. Boisko i wolna strefa powinny różnić się kolorami. Boisko wykonane z materiałów charakteryzujących się wysokim stopniem elstyczności i sprężystosci np. z masy poliuretanowej bądź akrylowej z materialów odpornych na warunki atmosferyczne ogorzony min. wys. 5m  siatką z odpowiedniego tworzywa lub drutu powlekanego ogrodzenie stosowane do tego typu zabudowy tak żeby w terenie zmieściły się dodatkowe elementy zabudowy m.in. mała trybuna ławeczki dwa rzędy. Za ogrodzeniem opaska szerokości min. 50 cm np. z kostki brukowej pozwalająca zabezpieczyć i zadbać o stan ogrodzenia. Kort w pełni wyposażony w siatkę, słupki aluminiowe z mechanizmem naciągowym mocowanych w tulejach z certyfikatem bezpieczeństwa z antenkami. Słupki podtrzymujące siatką mają one 2,55 m wysokości i powinny umożliwiać regulację. Do jednego słupka przymocowane jest stanowisko sędziowskie, na którym stoi sędzia pierwszy. Zarówno słupki, jak i stanowisko sędziego, powinny byc odpowiednio zabezpieczone, aby nie stwarzały zagrożenia dla zawodników.

Wokół boiska i kortu tenisowego ciągi komunikacyjne umożliwiające swobodne dojście i poruszanie nawet w warunkach zmiennych atmosferycznie deszcz czy śnieg.

Uzasadnienie

Budowa tego typu obiektów: boisko do siatkówki oraz do tenisa ziemnego pozwoli zaspokoić potrzeby mieszkańców uprawiających tego typu sport jak również pozwoli innym mieszkańcom się rozwijać i spróbować sił w tych dyscyplinach.

Sport jak wiadomo bardzo dobrze wpływa na zdrowie, sylwetkę, ale również kszałtuje charakter i w tym przypadku pozwoli ukształtować szczególnie młodsze pokolenie i pozwoli im sie oderwać od świata komputerów.

Jak widać są same korzyści, które pozwolą również nawiązywać kontakty między równieśnikami i da pewność siebie, pozwoli podnieść pozytywną koncentrację, motywację i samoocenę. Osoby, które uprawiają sport wcześnie w życiu dorosłym kontynuują zdrowt tryb życia oraz dbają o dietę.

Na naszym osiedlu nie ma tego typu boisk, o które zabiegali mieszkańcy. Kompleks boisk spełni bardzo ważną rolę dla społeczności lokalnej gdyż będzie to miejsce do spędzania aktywnie wolnego czasu. Kompleks bois pozwoli rówież zagospodarować z pożytkiem tereny przeznaczone pod Centrum Sportów Ekstremalnych przeznaczonych pod tego typu inwestycje.

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1  Konserwacja sprzętu  1 000
2  Sprzątanie  1 000
3  Przeglądy  2 000
4  Wywóz śmieci  500
5  Prąd oświetlenie  1 000
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  5 500
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1  Cena kortu tenisowego z wyposażeniem wykonanie w całości  160 000
2  Cena boiska do siatkówki w pełni wyposażony  90 000
3  Odwodnienie całego terenu pod obiekty  20 000
4  Oświetlenie z podłączeniem  45 000
5  Ogrodzenie w koło boiska i kortu  60 000
6  Trybuna ławeczki  20 000
7  Pozostałe koszty projekt oraz ścieżki  90 000
8    
9    
10    
RAZEM:  490 000
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.54360624717403, 19.752533197315643)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca Mieszkaniec
Ocena opisowa ocena: pozytywna
Data dodania 2017-07-05 08:55:44
Data przyjęcia 2017-09-08 11:54:23
Data modyfikacji 2017-09-08 11:54:23
Powrót