Szczegóły projektu
Szablon: projekt ogólnomiejski

Nazwa projektu

Płock Gaming Party

1

Roboczy

2

Wysł. do akceptacji

3

Niekompletny

4

Kompletny

5

Przyjęty

6

Weryfikacja

7

Niezakwalif.

8

Zakwalif.

9

Wybrany do real.

10

W trakcie real.

11

Zrealizowany

Numer projektu

67

Charakter projektu projekt ogólnomiejski
Kategorie sport
inna
Potencjalni użytkownicy dzieci
młodzież
dorośli
Ulica Kajetana Morykoneigo 5/72
Krótki opis Płock Gaming Party są wydarzeniami e-sportowymi dla graczy z Płocka i okolic. Główną atrakcją tych wydarzeń jest turniej.
Opis

Płock Gaming Party są wydarzeniami e-sportowymi organizowane w Płocku raz w miesiącu, w danym miejscu i czasie. Gracze danej gry komputerowej (Hearthstone, StarCraft 2, Heroes of the Storm, World of Warcraft, Overwatch) spotykają się, aby rywalizować ze sobą w turnieju organizowanym w mieście Płock.

Najważniejsze w projekcie to uwzględnienie stałego miejsca wydarzeń e-sportowych - NoveKino Przedwiosnie w Płocku na patio (wynajem), dzięki czemu z góry ustaliłbym 10 takich wydarzeń, raz w miesiącu, w godzinach od 15:00 do 21:00. Kolejna ważna rzecza w projekcie to pozyskanie miejsc siedzących oraz stoły dla uczestników, około 16 miejsc siedzących i 8 stołów. Aby uczestnicy mogli na bierząco być z wynikami turnieju potrzebny jest projektor, dzięki któremu będę mógł rzucać obraz na ściane - widoczne miejsce dla uczestników. Projektor będzie pomocnym narzędziem do prezentacji multimedialnych przed oraz w trakcie każdego wydarzenia. Dodatkowe wsparcie od miasta Płocka na nagrody lub gadżety dla uczestników było by pomocne w promowaniu wydarzeń. Ostatnia z najwazniejszych rzeczy w tym projekcie jest wystrój miejsca wydarzeń (flagi, banery, plakaty, obrazy, stojaki), które oddzadzą charakter tych wydarzeń oraz będą otoczką związaną z daną grą komputerową. Dodatkowymi rzeczami w tym projekcie były by 2 lub 4 stanowiska dla graczy (2-4 komputery klasy PC gaming, 2-4 krzesła gamingowe, 2-4 monitory podłączone do komputera, 2-4 myszki, klawiatury oraz słuchawki gamingowe) z dodatkowymi dwoma monitorami dla gości, którzy by oglądali zmagania uczestników. Dzięki tym stanowiskom dla graczy, można zorganizować więcej turniejów e-sportowych z innymi grami (np. StarCraft 2) w pojednykach 1 vs. 1 lub 2 vs. 2. Dla większych wydarzeń można by wynająć sale w NoveKino Przedwiośnie i dać transmisje meczów.

Charakterystyka

Płock Gaming Party będą wydarzeniami e-sportowymi organizowane w mieście Płock. Projekt obowiązywał by dwie gry komputerowe - Hearthstone oraz StarCraft 2. Każde takie wydarzenie było by poprzedzone nazwą "Płock Gaming Party Hearthstone" oraz "Płock Gaming Party StarCraft 2", organizowane raz w miesiącu, w jednym miejscu, w danym czasie. Wstęp wolny dla uczestników do turnejów lub innych atrakcji przygotowanych dla nich.

Dla Płock Gaming Party Hearthstone, uczestnicy mają obowiązek przynieść własny sprzęt (laptop, smartfon, tablet) z grą Hearthstone, jeśli chcą wziąć udział w tym wydarzeniu. Na miejscu wydarzenia uczesnik ma zapewnione: miejsce siedzące przy stole, gniazdko elektryczne zasilające jego sprzęt, dostęp do Internetu (Wi-Fi). Uczestnik jest informowany, że wydarzenie może być nagrywane i fotografowane. Nie ma przymusu do uczestnictwa w turnieju, jeśli uczestnik ma ochotę z kimś pograć to może to uczynić. Zwycięzca turnieju otrzymuje pamiątkową nagrodę w postaci rewersu karty na tabliczce PCV. Każde wydarzenie jest wzbogacone muzyką klimatyczną pochodzącą z gry Hearthstone oraz ze świata Warcraft. O wydarzeniach związane z grą Hearthstone uczestnicy dowiadują się w samej grze lub na poratalu społecznościowym facebook, gdzie istnieje odrębna publiczna grupa pod nazwą "Hearthstone Płock". Przebieg turnieju jest umieszczany na stronie www.challonge.com lub na stronie www.battlefy.com.

Dla Płock Gaming Party StarCraft 2, uczestnicy przychodzili by i rejestrowali się do turnieju gry StarCraft 2 w pojedynku 1 vs. 1 lub drużynowe 2 vs. 2. Wydarzenia takie będą możliwe tylko wtedy, jeśli dla uczestników zapewnione były stanowiska. Wcześniej wspomniane dwa minitory były by dobrym widowiskiem dla gości, którzy oglądali by zmagania.

Uzasadnienie

Od czerwca 2015 roku organizowane są w Płocku wydarzenie e-sportowe na poziomie amatorskim z grą Hearthstone, raz w miesiącu. Do tej pory zostały zorganizowane poand 20 takich wydarzeń, zawsze o charakterze non-profit, wstęp wolny dla uczestników z główną atrakcja jakim jest turniej. Na początku obywało się to w NoveKino Przedwiośnie, później zostało to przeniesione do Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku. Od czasu do czasu wydarzenia te miały wsparcie od producenta gry Blizzard Entertainment w postaci darmowych paczek kart lub gadżetów. Organizator jest w bliskim kontakcie z innymi organizatorami o podonym charakterze z innych miast. Dodatkowo niedawno temu organizator (karczmarz) został uwzględniony w bazie wszystkich organizatorów jacy istnieją na całym świecie.

Celem projektu jest promowanie wydarzeń e-sportowych oraz samej jej dyscyliny. Do Płocka zagościł by e-sport, gdzie uczestnicy rywalizowali o tytuł najlepszego w danej grze. Prestiż bycia pro-graczem i zdobywania tytułów. Projekt realizuje te gry komputerowe, które sa popularne w środowisku e-sportowym oraz daje możliwość posmakowania e-sportu w większym lub mniejszym zakresie.

Koszty generowane
L.p. Rodzaj generowanych kosztów Koszt
1 Wynajem patio NK Przedwiośnie (raz na miesiącu, jeden dzień na 6h) 500 zł
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    
10    
RAZEM:  
Kosztorys
L.p. Składowe projektu Koszt
1 Wynajem patio w NK Przedwiośnie (10 wydarzeń) 5000 zł
2 Krzesła i stoły (16 miejsc) 6000 zł
3 Projektor (prezentacje multimedialne) 2000 zł
4 Komputer klasy PC (2-4) 9000-18000 zł
5 Monitor do komputera (2-4) 1000-2000 zł
6 Monitor do oglądania (2) 1000 zł
7 Nogrody dla uczestników lub zwycięzcy turnieju 3000 zł
8    
9    
10    
RAZEM:  27000-37000 zł
Załączniki
Folder:
Geolokalizacja
(52.54350315614587, 19.689881801605225)
Projekt zaakceptowany
Pomysłodawca Mieszkaniec
Ocena opisowa ocena: pozytywna
Data dodania 2017-07-10 01:27:03
Data przyjęcia 2017-09-08 13:16:54
Data modyfikacji 2017-09-08 13:16:54
Powrót